dieta owocowa

Jak się odchudzić bez efektu jojo?

Wielu z nas boi się, że gdy rozpocznie odchudzanie i schudnie, to utracone kilogramy powrócą do nas niczym bumerang. Dlaczego tak się dzieje i jak możemy ustrzec się przed tzw. „efektem jojo”? O co chodzi

Wielu z nas boi się, że gdy rozpocznie odchudzanie i schudnie, to utracone kilogramy powrócą do nas niczym bumerang. Dlaczego tak się dzieje i jak możemy ustrzec się przed tzw. „efektem jojo”?

O co chodzi z efektem jojo i dlaczego występuje?

Większość z nas, gdy się odchudza, chce uzyskać efekty, jak najszybciej i nie w tym nic złego, że chcemy potwierdzenia, że nasz trud się opłaca. Jednak, gdy schudniemy już określoną ilość kilogramów, wracamy do starych nawyków, przez co nasz organizm myśli, że to była chwilowa zachcianka i zapamiętuje to. Gdy jemy „normalnie”, czyli tak jak przed dietą, organizm magazynuje wszystko, co jest mu potrzebne, na wypadek, gdybyśmy znowu mieli pomysł, aby go odciąć od słodyczy i ulubionych chipsów. Dlatego efekt jojo bywa tak przykry i bolesny.

Jak się odchudzać bez efektu jojo?

Jest na to wiele skutecznych sposobów. Zmień na stałe kilka ze swoich nawyków żywieniowych, wtedy organizm przyzwyczai się do tego i nie będzie myślał, że musi odłożyć sobie coś na potem. Wszystko, co wprowadzasz do swojego życia, powinno zostać z Tobą na dłużej. Dodatkowo możesz wesprzeć proces odchudzania roślinnymi suplementami diety. Naturalne i w pełni roślinne produkty nie generują efektu jojo, bo niby, jak miałyby to zrobić. Są w pełni łagodnym i bezpiecznym wsparciem naszego organizmu, są pozbawione sztucznych substancji i parabenów, które mogłyby prowadzić do pojawienia się skutków ubocznych.

Systematyczność to największa broń w walce z jojo

Musimy pamiętać, że rzucanie się na różne diety, próbowanie wszystkiego i niekończenie niczego, wpływa na nasz organizm, który szybko się uczy i zabezpiecza na wypadek właśnie takich pomysłów. Racjonalne odchudzanie, z wprowadzaniem stałych zmian może raz na zawsze pokonać jojo, a nam pozwoli utrzymać sylwetkę w dobrej kondycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *