Jaką zabawkę wybrać dla małej dziewczynki

Kupno ciekawej zabawki dla małej dziewczynki wcale nie musi oznaczać wielu godzin spędzonych w galerii handlowej. Wystarczy jeden dobry i przemyślany pomysł na zabawkę, która okaże się zajmująca i ciekawa. Zabawki dla dziewczynek mogą być bardzo różnorodne i niekoniecznie zawsze muszą być utrzymane w cukierkowej, różowej kolorystyce. Oczywiście, kupując zabawki zawsze warto sugerować się wiekiem dziecka oraz tym, czy dana zabawka jest bezpieczna dla malucha- w szczególności jeśli jest to dziecko bardzo małe. 

Kolorowy świat zabawek

Pierwszy pomysł związany jest z zabawkami, które zachwycają swoją kolorystyką lub które posiadają szereg rozbudowanych funkcji. Warto tutaj wziąć pod uwagę takie różne zabawki dla dziewczynek jak:

– Chyba najbardziej oczywista- lalka. W sklepach można znaleźć zarówno lalki szmaciane jak i te częściowo wykonane z plastiku. Dodatkowo, lalka może posiadać funkcję mówienia i śpiewania piosenek. Tymczasem, dla starszych dziewczynek może to być lalka typu Barbie. Tematyka lalek jest bardzo szeroka- można do nich dokupywać ubranka, a także akcesoria- wózki, butelki z magicznym mlekiem, łóżeczko czy nawet kołyskę. Jednym z gadżetów, który cieszy się ogromną popularnością wśród dziewczynek jest duży, wielopiętrowy domek dla lalek wraz z umeblowaniem. 

– Zaczarowana różdżka- niewielki gadżet, który jednocześnie posiada wbudowaną pozytywkę, ma możliwość kręcenia się oraz świeci. Taka zabawka w szczególności spodoba się mniejszej dziewczynce. 

Zabawki, które wspierają rozwój 

Wybierając zabawkę można też skupić się na jej edukacyjnym charakterze. Idealną zabawką tego rodzaju mogą być chociażby puzzle, które mogą być związane z postaciami z ulubionych bajek. Małe dziewczynki, które lubią słuchać czytania książek z pewnością zaciekawi zbiór baśni, w których głównymi bohaterkami są królewny. Z kolei zestaw, który pozwoli małej dziewczynce przygotować się w przyszłości do nauki opieki nad zwierzakiem to interaktywny piesek lub kot, który ma wymagania niemalże takie same jak prawdziwy pupil.