Jakie zabawki wybrać dla dziewczynki

W sklepach znajdziemy całą gamę zabawek. Od najprostszych, drewnianych klocków aż po elektroniczne gadżety najnowszej generacji. Taka obfitość wcale nie ułatwia nam zakupów. Bardzo często nie wiemy jaka zabawka sprawdź dziecku prawdziwą radość.

Zabawki dla małej księżniczki

Jeszcze kilka lat temu zabawki dzielono na te przeznaczone wyłącznie dla dziewczynek i wyłącznie dla chłopców.  Typowe zabawki dla dziewczynek były stereotypowe. W sklepach można było znaleźć różową kuchnię czy  kołyska dla lalek. Na szczęście coraz częściej producenci zabawek przygotowują produkty przeznaczony dla obu płci. To bardzo dobrze. W czasie zabawy dziewczynki nie są obsadzone w stereotypowych rola. Natomiast chłopcy mogą bawić się zabawkami, które kiedyś były przeznaczone wyłącznie wyłącznie dla dziewczynek. Rodzice coraz częściej są świadom, że w zabawie lalkami nie ma niczego złego. Mały chłopiec w czasie takiej zabawy przygotowuje się do roli ojca. Co ciekawe najczęściej powtarza zachowania, które zauważył u swoich rodziców.

A może warto postawić na zabawki uniseks?

Klocki, gry planszowe, puzzle to zabawki, którymi mogą bawić się zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Sprawdzą się jeśli razem bawi się mieszana grupa dzieci.

A co jeśli dziewczynka chcę się bawić zabawkami typowymi dla chłopców?

Również nie ma w tym nic złego. Kobiety już dawno pokazały, że mogą zostać pilotami samolotów, żołnierzami czy naukowcami. A zatem dziewczynki również mogą swobodnie wybierać swoje zabawki.

A zatem jakie zabawki najlepiej kupować dziewczynkom?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Po pierwsze prezent powinien być dopasowany do wieku małej damy. Po drugie każde dziecko lubi co innego. Dlatego jeśli nie wiemy co kupić młodej damie to zapytajmy ją samą. Natomiast jeśli dziewczynka jest jeszcze zbyt mała, to udajmy się do jej rodziców. Oni najlepiej będą wiedzieć czym bawi się ich pociecha. Taka informacja znacznie ułatwi nam wybór prezentu. Nie będziemy musieli błądzić Po omacku i kupować w ciemno…